آجر کف فرش چیست؟

با توجه به مستندات تاریخی و آثار باستانی استفاده از آجر قدمت زیادی دارد و با گذشت زمان پیشرفته تر شده است بطوری که هنوز بسیاری از مهندسان و معماران خوش ذوق و سلیقه از آن استفاده می کنند.

پخش‌کننده صوت

امروزه آجرها که شامل تغییرات زیادی می باشند با ویژگی های منحصر به فرد و در اشکال مختلف تحت عنوان آجر نما نسوز در بازار موجود می باشند که یکی از کاربردی ترین آن ها آجر نسوز کف فرش است.

آجر کف فرش یکی از انواع آجر است که کاربرد زیادی دارد و استفاده از آن در مکان های مختلف اعم از کف ساختمان ها، و مکان های عمومی جهت فضا سازی فراگیر شده است. این آجر که در شرایط خاصی تولید می شنود از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار می باشد و همچنین در مقابل نفوذ آب مقاوم است یکی از مناسب ترین انواع آجر در فضاهای خارجی می باشد.

 

چرا آجر نسوز کف فرش؟

شاید با وجود گزینه های متفاوت بازار در رنگ و طرح های متفاوت ( مانند موزاییک، سنگ، آسفالت، پارکت و یا سرامیک) جهت استفاده به عنوان کف پوش کمی گیج شوید و برایتان سوال شود که چر آجر نسوز؟

کاربرد آجر نسوز کف چیست؟

این آجر ها بدلایلی همچون ضد آب بودن، مقاومت بسیار بالا در مقابل فشار و عمر طولانی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در مکان های پر تردد مانند پارک ، پیاده رو و مکان هایی چون پارکینگ، انبار، پوشش پله ، خانه، کف باغ ، ویلا و حیاط می باشند.

ویژگی آجر کف

همانطور کمی قبل تر گفتیم اگر طرفدار زیبایی طبیعی هستید و بدنبال طراحی خاص می باشید آجر یک گزینه جذاب است. کف پوش آجری آرام بخش و گیرا است که مردم بطور غریزی به دلیل جلوه نشات گرفته از طبیعتش با آن ارتباط رقرار میکنند.

از معایب این آجر ضد آب و مقاوم می توان به مواردی چون خشن بودن آن اشاره کرد اما مزایای آن باعث می شود که این عیب کم رنگ شود.

از مزایای کف پوش آجری می توان گفت این آج ها با در نطر نگرفتن واکس شدنشان در زمستان و تابستان از دمای یکسانی برخوردار است که همین موضوع باعث می شود که پای شما در زمستان یخ نزند . و همچنین اگر در زیر این آجرها یک سیستم گرمایشی تابشی اضافه کنید بطور مثبت گرم می ماند.

مهمترین خصوصیات آزمایشگاهی آجر کف فرش

 1. استحکام و مقاومت بالا
 2.  مقاوم در برابر یخ زدگی و سرمای شدید
 3.  جذب آب استاندارد و متناسب با نیاز و کاربرد
 4. مواد و املاح محلول مواد تشکیل دهنده
 5. مقاومت در مقابل اسید و باز
 6. تراکم مولکولی خوب آجرنما و دانه بندی مناسب
 7.  قیمت مناسب آجر کف
 8.  رنگ های غیر قابل تغییر در برابر اشعه خورشید
 9. مقاومت در برابر آتش سوزی و مقاومت بالا در برابر ضربه
 10. هزینه تعمیر و نگهداری کم تر نسبت به سایر مصالح
 11.  رنگ های کاملا نچرال و طبیعی