بند کشی آجر نما

یکی دیگر از عوامل بسیار تاثیرگذار بر نمای آجر نسوز ساختمان ها، کیفیت بندکشی و رنگ بندکشی می باشد. توصیه عمومی استفاده از بند مشکی و یا تم رنگی تیره جهت بندکشی آجرهای نسوز روشن و بکارگیری بند روشن جهت بندکشی آجر نسوز تیره جهت تشدید تضاد و به رخ کشیدن ساختار منظم هندسی نمای آجر نسوز می باشد. بندکشی به عنوان کار نهایی ساختمان باید دارای کیفیت و جذابیت بالایی باشد تا نمای ظاهری زیباتری به وجود آورده شود.
به عبارت دیگر با توجه به اینکه حدود ده تا بیست درصد از سطوح پوشیده شده با آجر نسوز، خطوط بندکشی آن می باشد از اینرو انتخاب رنگ بندکشی و کیفیت اجرای بندکشی آجر نسوز می تواند دگرگون کننده نمای ساختمان باشد. ملاتهای رنگی دارای هارمونی با آجر نسوز می تواندد تحسین هر بیننده ای را برانگیزانند.
استفاده از این منبع بصری اغلب چشم پوشی شده می تواند سنگ محکی برای طراحی واقعاً خلاقانه معماری باشد. رنگ بندکشی مناسب می تواند با یکی شدن و یا به رخ کشیدن رنگ و طرح آجر، جلوه های بسیار متنوع و بدیعی خلق نماید.
از سوی دیگر، رنگ بندکشی می تواند در کنتراست قوی با آجر نسوز برای تولید جلوه های بصری غیر معمول و به یاد ماندنی نقش موثری ایفا کند. با انتخاب رنگ متناسب و صحیح یکی از رنگهای متنوع بندکشی، این سطح ده تا بیست درصدی حیاتی، می تواند نمای آجر نسوز را از یک طرح کسل کننده به یک طرح فوق العاده مبدل سازد. در موقع انتخاب آجر نسوز از کاتالوگ یا وب سایت شرکت دیرگداز می توانید نمونه های رنگهای بندکشی را بررسی کرده و مناسب ترین آنها را بر اساس سلیقه و طراحی موجود انتخاب نمایید.
نقش بند کشی از نقطه نظر مهندسی، پذیرش انبساط و انقباض حاصل از تغییرات دمایی آجر نسوز و توزیع آن به صورت یکنواخت می باشد. علاوه بر آن بندکشی باید باعث افزایش چسبندگی و نیز نفوذناپذیری سطح در برابر رطوبت با ممانعت از ورود آب و نفوذ رطوبت به قشرهای داخلی دیوارها گردد، به همین دلیل توصیه می گردد ملات بندکشی ریزدانه بوده تا مانع ایجاد خاصیت مویینگی در انتقال آب به دیگر لایه های دیوار شود.

انتخاب پودر مناسب بند کشی میتواند عامل مهم در زیبایی و جلوه نمای شماباشد و مقاومت سطحی آجر را نیز افزایش میدهد حال عدم رعایت این نکته و استفاده از پودرهای بند کشی غیر استاندارد و بندکشی غلط و غیر اصولی توسط بنا و نما کار میتواند عامل شوره زدن آجر نیز شود

آجر پایتخت

تولید کننده و فروشنده انواع آجر نما با قیمت عالی

سفارش ۵۵۴۴۹۳۲۵ – ۵۵۴۴۹۲۹۴ _ ۰۲۱

۰۹۱۹۸۳۳۶۲۴۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *