آجر قزاقی

آجر نمای ساختمان و مزایای آجر

مزایای سیستم نمای خشک با پانل های رسی عبارتند از:

۱.عایق بندی صوتی

در دنیای امروز عایق صوتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیستم نمای خشک با پانل رسی این امکان را ایجاد می کند که دیوار عایق صوتی بهتری باشد.

۲.عدم نیاز به کارگر حرفه ای جهت نصب

اجرای سیتم نمای خشک در ابتدا نیاز به مطالعات مهندسی دارد و به غیر از مهندسین ناظر پروژه، پرسنل اجرایی دیگر می توانند کارگران ساده آموزش دیده باشند. از آنجا که در این سیستم اجرای نما، نصب قطعات نما و ریل ها طبق نقشه اجرا می شود بنابراین اجرای این سیستم نیاز به کارگر حرفه ای ندارد.

۳.سرعت اجرای بالا

در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارجوب های فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می شوند و نیز به دلیل امکان آماده سازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش مییابد.

۴.عدم ایجاد ضایعات ساختمانی و سرو صدا

در سیستم نمای خشک به دلیل عدم استفاده از ملات و نیز مشخص بودن نقشه های اجرایی و پنل های استاندارد شده میزان ضایعات و نخاله های ساختمانی بسیار کم بوده و اجرای آن بدون سر وصدا انجام می پذیرد

۵ .کاهش اتلاف انرژی

درسیستم نمای خشک ابتدا یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم می شود سپس چهارچوب یا اسکلت نگه دارنده که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم می باشد به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چهارچوب نگه دارنده قرار گیرد. فضای خالی که بین نما و عایق قرار دارد خود بهترین عایق حرارتی می باشد لذا این سیستم نقش بسزایی در کاهش اتلاف انرژی دارد.

۶.آسانی اجرا برای ساختمان های مرتفع

اجرای این سیستم به دلیل عدم استفاده از ملات، درقسمت های مرتفع ساختمان بسیار سریعتر و آسان تر از سایر روش های اجرای نما می باشد همچنین در این سیستم دسترسی برای مراقبت های دوره ای به خصوص در ساختمان های مرتفع وجود دارد ولی این سیستم برای خانه های مسکونی کم ارتفاع، پر هزینه است و معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرد.

۷.امکان ترمیم و نوسازی ساختمان های قدیمی

با استفاده از این روش می توان به ترمیم و نوسازی ساختمان های فرسوده پرداخت که به خودی خود یکی از مهمترین ویژگی های این روش به حساب می آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *